Faringo HOT DRINK

Faringo HOT DRINK

Faringo Hot Drink este un medicament impotriva racelii si gripei, care contine trei substante active:

  • paracetamol, care amelioreaza durerea si reduce temperatura atunci cand aveti febra;
  • maleat de clorfeniramina, care reduce congestia nazala, lacrimarea ochilor, asociate adesea cu cele de mai sus si actioneaza asupra fenomenelor gen stranut;
  • vitamina C (acid ascorbic) va ajuta sa inlocuiti vitamina C care se pierde in primele stadii de raceala si gripa.



Recomandări Faringo Hot Drink

Faringo Hot Drink este un remediu folosit pentru amelioararea simptomatica, pe termen scurt a gripei, starilor febrile, frisoanelor si racelilor comune, inclusiv cefaleei, durerilor in gat, congestiei nazale, sinuzitei, precum si a durerii asociate acestei.

Nu utilizati acest medicament:

  • daca sunteti alergic la paracetamol, alte antiinflamatoare sau alte antihistaminice, sau la oricare din componentele acestui produs;
  • daca suferiti de afecatre grava a rinichilor;
  • daca aveti tulburari uretro-prostatice cu risc de retentie urinara;
  • daca suferiti de glaucom cu unghi inchis, istoric flamilial de glaucom;
  • daca suferiti de afectare grava a ficatului;
  • daca suferiti de pietre la rinichi;
  • daca suferiti de diabet (contine zahar);

Medicamentul este destinat adultilor si adolescentilor peste 12 ani.

Gravidele sau mamicile care alapteaza trebuie sa ceara sfatul medicului sau farmacistului inainte de a lua acest medicament/

Se folosesc 2-3 plicuri pe zi, cate un plic la interval de 8 ore dizolvat in 200 ml apa calda. Intrebati farmacistul despre modul de administrare adecvat pentru dumneavoastra. Daca suferiti de boli cronice, intrebati farmacistul inainte de a folosii acest produs.

Un plic de Faringo Hot Drink contine paracetamol 500mg, acid ascorbic 200mg, maleat de clorfeniramina 4mg. Celelalte componente sunt: zahar, acid citric anhidru, zaharina sodica si aroma de lamaie.

Daca dupa 3 zile nu va simtiti mai bine sau va simtiti mai rau, trebuie sa va adresati unui medic.

Pretul poate varia intre 7-15lei.

Follow:
Debora Tentiș

Sunt farmacist cu peste 10 ani experiență în domeniu și blogger pasionată de produsele pentru îngrijirea pielii. Scriu păreri sincere despre produsele încercate, sfaturi avizate pentru sănătate, sfaturi pentru îngrijirea tenului și recomandări pentru un stil de viață frumos. Tenul meu este mixt-gras, fotosensibil, 30+. Oradea, RO. #farmacistonline

Abonează-te:

Distribuie: